केहिदिन अगाडी सार्बजनिक भएको प्रमुख अतिथिको रुपमा नेपालि कांग्रेसका नेता गगन थापा आउने कुरालाई कांग्रेसका कार्यकर्ताहरुले भव्यताका रुपमा लिएका थिए । तर कार्यक्रम शुरु हुने दिनसम्म पनि आयोजकले ढाटेर सो कार्यक्रममा गगन नआएपछि कार्यक्रम अबधिसम्म एकएक जना कार्यकर्ता तथा शुभेच्छुक निस्किदै गएको स्रोतले बताएको छ । विपी विचार राष्ट्रीय समाज रुपन्देहीको आयोजनामा शनिबार मंगलापुरमा भएको विपीको राष्ट्रीय मेलमिलाप र वर्तमान राजनीतिक सन्र्दभ विषयक विचार गोष्टी कार्यक्रममा गगन आउने कुरा थियो तर त्यसो भएन ।

आफु रौताहटको कार्यक्रममा ब्यस्त रहेको जानकारी गराउदै गगन थापा रुपन्देही नआउने र आउन नसक्ने जानकारी हुदाहुदै पनि आयोजकले गरेको कार्यकर्ता बटुल्ने प्रयासलाइ एकाएक कार्यकर्ताले तोडिदिए । अन्तत एक एक गर्दै कार्यक्रम अबधिभरि कार्यकर्ता शुभेच्छुक बसेनन् बरु कार्यक्रम छोड्दै निस्किए ।पहिले १२ देखि १५ सय सम्मको उपस्थिति रहेपनि कार्यक्रम सकिदासम्म मुश्किलले ३५ देखि ४० जना देखिन्थे ।

स्थानिय मिडिया समेतलाई नडाकेको सो कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिको रुपमा नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य तथा सचेतक बालकृष्ण खाण रहेका थिए । भब्य र सभ्य मानिएको सो कार्यक्रममा धेरै कार्यकर्ता तथा शुभेच्छुकले गगन थापाको टाउको बिकाएर कार्यक्रम गर्न खोज्ने आयोजक प्रति खेद ब्यक्त गरेका थिए । स्थानिय तहको कार्यक्रममा रास्ट्रिय स्तरको नेता आउनु ठुलो कुरा हो तर कार्यकर्ता बटुल्ने प्रयासमा कार्यकर्तालाइ ढाटेको भन्दै कार्यकर्ताले आक्रोस ब्यक्त गरेका थिए । आयोजकले कार्यक्रम अबधिसम्म पनि गगन थापा आउने भन्दै भनेको त्यहा उपस्थित कार्यकर्ताले नाम नबताउने शर्तमा तिलोत्तमा सिटीलाइ भने ।

तथापि गगन थापा नआउदा पनि कार्यकर्ताको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो । तर आयोजकले भने सो कार्यक्रमका लागि गगन थापालाई नडाकिएको र पुर्वनिर्धारित समय र प्रमुख अतिथिको रुपमा नेता बालकृष्ण खाडलाई नै निमन्त्रणा गरिएको बताएको छ । पार्टीभित्रका केहि ब्यक्तिले आफ्नो आक्रोश पोख्न सो निराधार आरोप लगाएको र त्यस्को पुष्टिगत निचोड नभएको बताएको छ । शनिबार आयोजित सो अवसरमा बोल्दै नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य बालकृष्ण खाणले कुनैपनि देशका कम्युनिष्टहरु लोकतन्त्रबादी हुन नसक्ने बताउनुभएको छ । विपी विचार राष्ट्रीय समाज रुपन्देहीको आयोजनामा मंगलापुरमा भएको विपीको राष्ट्रीय मेलमिलाप र वर्तमान राजनीतिक सन्र्दभ विषयक विचार गोष्टी कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक खाणले विपी दुरदर्शी राष्ट्रवादी नेता भएको कारण आज हामी नेपाली भएर नेपालमा निर्वाध रुपमा वस्ने वातावरण वनेको छ भन्नुभयो।

प्रचण्डका पछील्ला अभिव्यक्ती तर्फ संकेत गर्दै उहांले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी प्रजातान्तीक पार्टी नभएर तानाशाही भएको वताउनु भएको छ ।

SHARE