मोहन न्यौपाने, तिलोत्तमा। अहिले गर्मि ह्वात्तै बढेको छ । मानिस हरु गर्मि कसरि छल्ने भन्ने विभिन्न उपाय अपनाउदै दिन कटाइरहेका छन् । जता गएनी जसो गरेनी स्विमिङ्गको मज्जा र शितलता बिना गर्मि छल्न सायदै कसैले सक्लान । त्यहि अभिप्रायले अहिले शितलता प्रदानगर्दै आइरहेको छहारी क्लब मणिग्रामले स्विमिङ्गका पौडीबाजहरुको लागि मज्जा दिइरहेको छ । तिलोत्तमा नगरपालिकाको मणिग्राम चोकदेखि १५० मिटर पुर्व सुविधा सम्पन्न फिटनेस हाउस सहितको बेन्क्वेट संचालनमा ल्याएको छहारी क्लबले अहिले बच्चा देखि युवा सम्मका उमेरका लागि सहज स्विमिङ्ग प्याकेज प्रस्तुत गरेको छ ।

दैनिक ३ सय देखि ३ सय पचाससम्मको दरमा मज्जाले स्विमिङ्ग गर्न पाइने सो छहारिको आनन्द जो कोहि ले लिन सक्छन । दिउसो १२ बजे देखि ४ बजेसम्म हेप्पीआवरको रुपमा सेवामा कम शुल्क लाग्ने संचालक शिवसागर भण्डारी बताउछन । किटाणु रहित स्वच्छ सर्कुलेशन पानीमा स्विमिङ्ग गर्दै पुल साइडमा बसेर चुस्की लगाउनुको मज्जा बेग्लै छ । १५ बाइ २५ मिटरको यस क्षेत्रकै ठुलो पुलमा स्विमिङ्ग गर्न आउने सबैखाले सेवाग्राहीको लागि लेडिज एण्ड जेन्स सबैको लागि छुट्टा छुट्टै लकर र चेंजिंग रुमको ब्यबस्था छ । साथै स्विमिङ्गका लागिचाहिने कस्ट्युम, ग्लासेस लगायतका सामग्री समेत यहि उपलब्ध छ भन्छन शिव सागर । स्कुल लेभल तथा स्विमिङ्ग नजान्नेहरुका लागिप्रशिक्षकको समेत ब्यबस्था रहेको छहारी क्लबमा आउनेको भिड गर्मि बढे सनगै ह्वात्तै बढेको छ ।

हाल हरेक शुक्रबार र शनिबार गजल साँझ , लाइभम्युजिकको मज्जा लिन पाइने सो क्लबमा आफ्नै ब्याट्मिण्टन कोर्ट , बिबाह पार्टी बर्थ डे, इन्गेजमेन्ट, एनिभर्सरी लगायतको छुट्टै हलको ब्यबस्था छ । केहि समय अघि स्थानीय चारजना युवाको १२ करोड लगानीमा तिलोत्तमा नगरपालिका-५ मणिग्राममा छहारी क्लब हाउस एण्ड बेन्क्वेट प्रा.लि.संचालनमा आएको हो । पर्यटन क्षेत्रमा योगदान गर्ने उद्देश्यले एक बिघा क्षेत्रफलमा एउटै छानामुनि फिटनेस, खेलकुद मैदान, लजलगायतका सेवाहरु दिने गरी नयाँ अवधारणामा क्लबहाउस स्थापना भएको प्रा.लि.का अध्यक्ष इश्वरी मरासिनीले बताए ।

प्रालिमा मरासिनीसँगै अष्ट्रेलियामा १० वर्ष काम गरेर फर्केका स्पोर्ट्स तथा फिटनेस थेरापिस्ट राजकुमार शर्मा, सुदन भण्डारी र शिवसागर भण्डारीको लगानी छ । क्लब हाउसमा खेलकुदमा रुचि राख्नेहरुका ब्याडमिन्टन,बास्केटबल र फुटसल कोर्ट, स्वीमिङ पूलतथा फिटनेसमा रुचि राख्नेहरुका लागि कार्डियो, एरोविक, प्रशिक्षक सहितको जिम, योगा, सावनाबाथको सुविधा रहेको प्रालिका अध्यक्ष मरासिनीले जानकारी दिए । अन्तर्रा्ष्ट्रिय पर्यटकीय स्थल लुम्बिनी आउने विदेशीपर्यटक तथा छिट्टै संचालनमा आउन लागेको गौतमबुद्ध अन्तराष्ट्रिय विमानस्थललाई मध्यनजर गरेर आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटकलाई अन्तर्रा्ष्ट्रियस्तरको सेवा दिने लक्ष्य सहित क्लब हाउसमा लगानी गरिएको संचालक राजकुमार शर्माले बताए ।

क्लब हाउसमा एक पटकमा सय जनाले डिजिटल टे्रडमिल, क्रस ट्रेनर, फङक्सनल ट्रेनर, स्पीनबाइक जस्ता अत्याधुनिक उपकरणबाट फिटनेस सेवालिन सक्ने छन् । क्लबहाउसमा युरोपियन शैलीको रेष्टुरेन्ट र बार संचालनमा आइसकको छन् भने पांच सय जना अट्ने सेमिनार हल र २० वटा वातानुकुलित कोठा ६ महिना भित्रनिर्माण भइसक्ने संचालक सुदन भण्डारीले बताए । प्रा.लिले पर्याप्त गाडी पार्किङका लागि पांचकठ्ठा जग्गा व्यवस्थापन गरेको छ । प्रालिले वाषिर्क रुपमा आर्जन गर्ने मुनाफाको प्रतिशत सामाजिक कार्यमा खर्च गर्ने निर्णय गरेको संचालक शिवसागर भण्डारीले बताए ।

SHARE