तिलोत्तमा । तिलोत्तमा व्यापार संघले बिश्व रक्तदाता दिवसको अवसरमा मणिग्राममा रक्तदान कार्यक्रम गरेको छ ।संघको कार्यालय परिसरमा बिहानदेखि मध्यान्हसम्म चलेको कार्यक्रममा ५३ जना व्यवसायी तथा शुभेच्छुकहरुले रक्दान गरेका थिए ।रक्तदान कार्यक्रमको तिलोत्तमा नगरपालिकाका कार्यवाहक प्रमुख जागेश्वरदेबि चौधरीले उदघाटन गर्नु भएको थियो ।

त्यस अवसरमा बोल्दै कार्यवाहक प्रमुख चौधरीले नगरपालिकाको समग्र बिकासमा उद्योगी व्यवसायी र व्यापार संघको अहम भुमिका हुने बताउनुभयो । उहांले स्थानीय संघ सस्था र व्यवसायीको सहयोगकै कारण नगरपालिकाले कर तथा राजश्वमा लिएको लक्ष्य करिव करिव पुरा गर्ने अवस्थामा रहेको बताउनु भयो ।उहाले नगरवासीको स्वास्थ्य र सरसफाईलाई प्राथमिकता राखेर नगरपालिकाले कुनैपनि अस्पतालमा तिलोत्तमाबासीलाई रगत आवश्यक पर्दा त्यसमा लाग्ने प्राबिधिक खर्च उपलब्ध गराउने निणर्य गरेको जानकारी गराउनु भयो ।

नगरपालिकाका प्रवक्ता सुरेन्द्र श्रीले नगरपालिकाले अघि सारेको सरसफाई, प्लाष्टिकका झोला तथा गिलास प्रयोग नगर्ने अभियान तथा अन्य कार्यमा व्यवसायीक सस्थाले गरेको सहयोग सह्रानीय रहेको बताउनु भयो । उहाले नगरपालिका भित्र औद्योगिक व्यवसायीक वातावरण बनाई लगानी भित्र्याउन पनि नगरपालिकाले लगानी सम्मेलनको तयारी गरीरहेको बताउनु भयो ।तिलोत्तमा व्यापार संघका अध्यक्ष झबिन्द्र प्रसाद कंडेलले तिलोत्तमा नगरमा व्यवसायीक वातारण बनाई यहाका उत्पादन र बस्तुलाई राष्टिय तथा अन्तराष्टिय क्षेत्रमा पहिचान गराउन संघले बिभिन्न कार्यक्रमहरु गर्ने बताउनु भयो ।

उहाले कुनै पनि व्यवसायी वा नागरीकले आवश्यक पर्दा सहज रुपमा रगत प्राप्त गरुन र रक्तदान प्रति सबैको सकारात्मक भावना बढदै जाओस भन्ने उद्धेश्यले कार्यक्रम आयोजना गरेको बताउनु भयो ।संघका महासचिव बिष्णु बरालको संचालनमा कार्यक्रम भएको थियो ।संघले गत वर्ष भदौमा संघको स्थापना दिवसमा पनि रक्तदान गरेको थियो । त्यतिबेला ४० जनाले रक्तदान गरेका थिए ।

SHARE