तिलोत्तमा ५ नयांमिलमा सञ्चालित दुर्गा वैदिक संस्कृत विद्यापिठमा अध्ययनरत विद्यार्थी (वटुक) लाई सिद्वार्थ बैंक मणिग्राम शाखाले कम्प्युटर दिएको छ । कम्प्युटर शिक्षाबाट बन्चित दुर्गा वैदिक परमानन्द सन्यास आश्रममा रहेका विद्यार्थीका लागि सिद्वार्थ बैंक मणिग्राम शाखाले दुइ थान कम्प्युटर सहयोग गरेको हो । आश्रममा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी सिद्वार्थ बैंक प्रदेश नम्बर पांचका प्रमुख सुशील नेपालले १००८ स्वामी विवेकानन्द महाराजलाई कम्प्युटर हस्तान्त्रण गर्नुभयो ।

त्यस अवसरमा बोल्दै प्रदेश प्रमख नेपालले धार्मिक क्षेत्रमा आस्थावान विद्यार्थीलाई कम्प्युटर शिक्षामा पनि दक्ष बनाउनु पर्छ भन्ने उद्वेश्यले बैंकले कम्प्युटर सहयोग गरेको बताउनु भयो । उहाले संस्कृत विद्यापिठमा अध्ययनरत विद्यार्थीलाई आवश्यक पर्ने कम्प्युटरलगायत अन्य शैक्षिक सामाग्री सहयोग गर्दै जाने प्रविद्वता जनाउनु भयो ।सिद्वार्थ बैंक मणिग्राम शाखाका प्रवन्धक राजेन्द्र आचार्यले १ लाख १० हजारको दुइ थान कम्प्युटर सहयोग गरिएको जानकारी गराउनु भयो ।

उहाले सामाजिक उत्तरदायित्व वहन गरी कम्प्युटर सहयोग गरिएको बताउनु भयो । बैंकका बुटवल शाखा प्रवन्धक चन्द्रदेव पौडेलले सेवा नै धर्म भएकाले कम्प्युटर शिक्षामा सहयोग पुराउने गरी सहयोग गरिएको बताउनु भयो । १००८ स्वामी विवेकानन्दको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा दुर्गा वैदिक परमानन्द सन्यास आश्रमका अध्यक्ष दुर्गाप्रसाद खरेल, तारानाथ कडेललगायतले बोल्दै सनातन वैदिक धर्म संरक्षणका लागि सबैको साथ सहयोग आवश्यक रहेकामा जोड दिनु भयो ।

SHARE