मुग्लिन-नारयणगढ खण्ड
१८ मंसिर, काठमाडौं । नागढुंगामा सुरुङमार्गको निर्माण अघि बढाएको सरकारले अब सिस्नेखोलादेखि मुग्लिनसम्मको सडक पनि फराकिलो बनाउने तयारी गरेको छ । नारायणगढ-मुग्लिन खण्डकै स्वरुपमा मुग्लिनदेखि सिस्नेखोला (धादिङतर्फको सुरुङको मुख) सम्म सडक विस्तार गर्न लागेको हो ।यो खण्ड पुरै चार लेनको बनाउने योजना हाललाई स्थगित गर्दै सरकारले विस्तारको लागि डिजाइन गरेको छ ।

विश्व बैंकको सहयोगमा यो सडकमार्ग विस्तार गर्न लागिएको सडक विभागका महानिर्देशक केशवकुमार शर्माले बताए ।‘हामीले पहिले चार लेनमा नै यो खण्ड विस्तार गर्न खोजेका हौं,’ उनले भने, ‘तर यो क्षेत्रको मुआब्जा अत्याधिक भएको र विस्तारको काम गर्न सहज नभएको निश्कर्ष निकालेर मुग्लिनसम्मकै जस्तो बाटो सिस्नेखोलासम्म बनाउन लागेका हौं ।’

मुआब्जाले तनाव
यसका लागि अहिले डिजाइन पुनरावलोकनको काम भइरहेको छ । डिजाइनको पुनरावलोकन सकिएपछि काम अघि बढाउन टेन्डर गरिने महानिर्देशक शर्माले बताए ।‘३ महिनापछि टेन्डरमा जान सकिन्छ भन्ने विश्वास छ,’ उनले भने, ‘यो खण्डालाई पनि सुरुङमार्ग सँगैसँगै विस्तार गरिसकेर काठमाडौंको यातायात व्यवस्थालाई सुधार गर्ने योजना छ ।’यसअघि यो खण्ड ४ लेनमा विस्तार गर्ने भए पनि मुआब्जाका ठूलो रकम खर्चिनुपर्ने देखिएकाले ‘डेडिकेटेड’ २ लेनमा विस्तार गर्न खोजिएको विभाग बताउँछ ।

यो खण्ड कुल ९२ मिलोमिटर लामो छ । यो खण्डका बीचबीचमा विभिन्न बजारहरु छन् । जुन बजारमा २५ मिटरभित्रै घरसहितका संरचनाहरु पर्छन् ।‘यी खण्ड छेउछाउका जग्गा काठमाडौंको जस्तै महंगो मूल्यका छन् । अब त्यसमा मुआब्जा खर्चिएर चार लेनमा जान सकिने अवस्था नभएपछि नयाँ तरिकाले डिजाइन गर्दैछौं,’ महनिर्देशक शर्माले भने ।नारायणगढबाट मुग्लिनसम्म ३.५ मिटरका दुई लेनसहित छेउमा दुबैतर्फ थप २/२ मिटरको सोल्जर(अतिरिक्त पिच सडक) पनि गरिएको छ । अब मुग्लिनबाट नौबिसेसम्मको खण्ड यसैअनुसार विस्तार गरिने महानिर्देशक शर्माले बताए ।
समस्याग्रस्त खण्ड
यो सडकमार्ग ६५ जिल्लाका यात्रु काठमाडौं प्रवेश गर्ने मूल मार्ग हो । यो खण्ड वर्षौदेखि टालटुलका भरमा चलाइँदै आएको छ । वर्षामा समयमा यो सडक अति जीर्ण बन्न पुग्छ ।नौबिसेमाथि नागढुंगासम्मको सडक पानी पर्नासाथै यो सडकमा खाल्डाखुल्डीका कारण मालसामान बोकेर आएका सवारीलाई उकालो लाग्न कठिन हुने गरेको छ । यसले गर्दा उकालोमा एउटा सवारी बिगि्रएर रोकिनासाथै लामो लाइन लागिहाल्ने समस्या छ ।उच्च रुपमा हुने सवारी आवागमनले सडक मर्मत गर्न नै कठिन हुने गरेको छ । यो मार्गमा मुख्य रुपमा बढी भार बोकेर आएका सवारीका कारण कालोपत्रे नटिक्ने समस्या हुन्छ ।झन् गुणस्तरीय ढंगमा कालोपत्रे नगरिँदा महिना दिनमै उप्किने र भत्किने समस्या देखिने गरेको छ । सडक साँघुरो भएको र मोडहरु पनि सानो भएकाले यसै पनि यो खण्डमा सवारीलाई मुस्किल हुन्छ ।

दिनमा १८ देखि २० हजार सवारी आवात-जावत गर्ने सडकको अवस्था वर्षौदेखि फेरिएको छैन ।यो खण्डमा कृष्णभीर लगायतका स्थानमा डेडिकेटेड दुई लेनमै सडक विस्तार गर्न समस्या हुन्छ । त्यस्ता स्थानमा पनि नदीको भागबाट पर्खाल लगाएर सडक विस्तार गर्ने योजना छ ।अहिले यात्रुबाहक तथा मालबाहक सवारीलाई त्रिशूलीको तीरैतीरबाट जोखिमपूर्ण यात्रा गर्नुपर्ने बाध्यता छ । पोखरा आउने र जाने सवारीको चाप समेत हुने भएकाले यो सडकमा सवारीको चाप मुग्लिन-नारायणगढ खण्डको भन्दा बढी हुन्छ । अनलाइनखबरमा प्रकाशित समाचारमा उल्लेख छ ।

SHARE