मोहन न्यौपाने । बिगत लामो समयदेखि तिलोत्तमा-७ भलवारिमा भुवन इलेक्ट्रिकल्स संचालन गर्दै आएका उपेन्द्र अधिकारी र भलावारिमै कपडाको ब्यापार गरिरहेका अर्घाखाची बस्त्रालयका रमेश भट्टराईले २५ थान स्कुल ड्रेस तथा ब्याग वितरण गरेका छन् । भर्ना अभियान शुरु भएको यो अवसरमा ड्रेस र ब्यागका कारण स्कुल जान नसकेका हरुको लागि भलवारी स्थित प्रभात आधारभूत बिद्यालयका गरिब तथा जेहेन्दार २५ बिध्यार्थिलाई स्कुल सामाग्री बितरण गरेका हुन् ।

स्थानिय तहमा रहेको सो सामुदायिक बिद्यालयमा रहेका विभिन्न कक्षाका बिध्यार्थिलाई ड्रेस तथा ब्याग वितरण गर्दा मनमा अर्कै आनन्द आएको भुवन इलेक्ट्रिकल्सका उपेन्द्र अधिकारि बताउछन । त्यस्तै पढ्ने उमेरमा भर्ना भै ड्रेसका कारण स्कुल जना नसकेका हरुलाई ड्रेस सहयोग गर्न पाउदा अर्घाखाची बस्त्रालय रमेश भट्टराई अत्यन्त खुसि छन् ।

बिद्यालय ब्यबस्थापन समितिका अध्यक्ष ठाकुर पंगेनीको अध्यक्षतामा भएको सो सहयोग कार्यक्रममा प्रधानाध्यापक टोप प्रसाद गैरेले विभिन्न समाजसेवी हरुको सहयोग ले विद्यार्थीको अध्ययन तर्फको मनोबल बढेर जाने बताएका थिए । मन्टेश्वरीमा अध्ययनरत २५ जना शिशु लाइ ड्रेस तथा ब्याग बितरण गर्दै सहयोगी हरुले बिध्यार्थिलाई पढ्न पाउने अधिकारका लागि जागरुक हुन र स्थानिय तहले यसको राम्रो ब्यबस्थापन गर्नुपर्ने बताएका थिए । बिगतका दिनमा विभिन्न सरकार आएर शिक्षालाइ कमाइखाने भाडो बनाउदै त्यसप्रतिको ब्यापार फ़स्टाउन धेरै चलखेल गरेको प्रति असन्तुस्टि आगामी दिनमा यस्तो बिडम्बना देख्न नपर्नेमा आफुहरु बिश्वस्त रहेको बताए ।

SHARE