राजन पन्थी । शसस्त्र प्रहरी बल नेपाल, सुरक्षा बेश गंगोलिययाको नवनिर्मित “बिल्लादार तथा जवान ब्यारेक भवन” को बिहीबार एक समारोहका बिच औपचारीक उद्घाटन सम्पन्न भएको छ । तिलोत्तमा नगरपालिकाको रु ५ लाख र प्रहरीहरुकै श्रमदान समेत परीचालन गरी निर्माण भएको उक्त भवनको उद्घाटन गर्दै तिलोत्तमा नगरपालिकाका नगरप्रमुख बासुदेब घिमिरेले “साधन स्रोतको अभावका बाबजुद पनि शसत्र प्रहरीले शान्ति सुरक्षा संगसंगै मानविय सहयोगको क्षेत्रमा पुर्याएको योगदान“ को सह्राहना गर्नुभएको थियो ।

त्यसैगरी नगर उपप्रमुख जगेश्वर देबी चौधरीले बेश क्याम्पको स्थाईत्वका लागि समुदाय र स्थानिय सरकारको तर्फबाट गर्नुपर्ने सबैकार्य गर्न तैयार रहेको बताउदै बाकी कामका लागि पहल गर्न प्रहरी संगठनसंग आग्रह गर्नूभयो । कार्यक्रममा २७नं गण भैरहवाका शसस्त्र प्रहरी उपरीक्षक बसन्त कुमार बोगटी र गंगोलिया बेश प्रमुख शसस्त्र प्रहरी निरीक्षक झपिन्द्र बानियाले “राज्यले दिएको जिम्मेवारी, संगठनको निर्देशन, समुदायले चाहेअनुसारको शान्ति सुरक्षा र बिकासका कार्यमा हातेमालो गर्न समेत प्रतिबध्द रहेको“ बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा तिलोत्तमा– १७ का वडाध्यक्ष दान बहादुर चौधरी सहितका जन प्रतिनिधीहरु र स्थानिय सरोकारवालाहरुले बेसक्याम्पको स्थायित्वका लागि पहल गरिदिन आग्रह गर्दै हालसम्म भएगरेका कार्यहरु र गर्न बाकी कार्यको बारे बताउनुभयको थियो ।

कार्यक्रमको संचालन बेशका सशस्त्र प्रहरी नायब निरीक्षक दिपेन्द्र पौडेलले गर्नुभयको थियो । कार्यक्रममा नगर तथा वडाका जन प्रतिनिधी, टोल बिकास संस्थाका पदाधिकारी, बिभिन्न कार्यालयका कर्मचारी, शिक्षक, उद्योगी, ब्यापारी तथा बिभिन्न पेशा ब्याबसायी, पत्रकार, सुरक्षाकर्मी र सर्बसाधारण को सहभागिता रहेको थियो । यसअघि पुरानो भवनमा रहँदा जनतालाई सुरक्षा दिने सुरक्षाकर्मीहरु आफुहरुभने निकै असुरक्षित रहनु परेको बताउदै आएका थिए ।

२०६५सालमा गंगोलियामा स्थापित सशस्त्र बेश क्याम्प का सुरक्षकर्मीहरु ३८ बर्ष पुरानो भूकम्पले थिला परेको जिर्ण भवनमा बसेर सेवा दिदै आईरहेका थिए। टिनकै छाना भएपनी नयाँ भवनमा बस्न पाउँदा सुरक्षाकर्मीहरुले केही राहत र सुरक्षित महसुस गरेका छन् ।

SHARE